Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Mazowsze to wyjątkowy region. Obok tętniącej życiem Warszawy, są tu też piękne tereny nadbużańskie, urokliwa Puszcza Kampinoska, pełne czaru Pojezierze Gostynińskie oraz ciche zakątki Puszczy Kurpiowskiej.

Ponadto olbrzymim atutem Mazowsza jest jego historia, a co za tym idzie – perełki dziedzictwa kulturowego, rozsypane po całym województwie. Mazowsze odkrywać można na wiele sposobów np. jako strony rodzinne wybitnych Polaków: Żelazową Wolę – Fryderyka Chopina, Czarnolas – Jana Kochanowskiego, Warkę – Kazimierza Pułaskiego czy Gołotczyznę – Aleksandra Świętochowskiego. Można też wędrować przez region śladem wielkich bitew i wydarzeń historycznych lub szlakiem dworków i pałaców. Choć nie zawsze o tym pamiętamy, Mazowsze jest blisko!

Nie tylko Mazowsze jest tak różnorodne. Również działalność Samorządu Województwa Mazowieckiego jest wielowymiarowa. Opiekujemy się instytucjami kultury, organizujemy konkursy ofert z zakresu kultury i turystyki dla organizacji pozarządowych, kategoryzujemy hotele, prowadzimy rejestr biur podróży (a nawet wspieramy turystów w przypadku ogłoszenia upadłości przez organizatora turystyki), wydajemy publikacje o Mazowszu, bierzemy udział w targach turystycznych, przybliżając turystom indywidualnym piękno naszego regionu, organizujemy konkursy z wiedzy o naszym województwie (często wspólnie z innymi podmiotami), organizujemy sami lub bierzemy udział w mazowieckich eventach, ale także wspieramy inne podmioty w przygotowaniu różnorodnych wydarzeń (takich jak: pikniki, konferencje, sympozja, festyny) – a wszystko to w celu jak najlepszego promowania turystyki w regionie, w którym mieszkamy i z którego pochodzimy.

  • Rodzaj partnera Złoty Partner
  • Strona internetowa mazovia.pl
  • Polub
CHCIAŁBYŚ SIĘ ZAPISAĆ NA WYDARZENIE?
Dołącz do grona fachowców od turystyki i promocji
ZAINTERESOWANY?

DOŁĄCZ DO NAS

  • TOUR HUB Sp. z o.o. : Ul. Wspólna 63B lok. 2 00-687 Warszawa NIP: 7010944321