Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego powstała w 2018 roku. Jej celem jest nie tylko upowszechnianie spuścizny Księcia Biskupa Warmińskiego i popularyzacja wiedzy o tej wybitnej postaci, lecz również działania związane ze wspieraniem polskiego dziedzictwa narodowego, wspomaganie rozwoju gospodarczego Polski oraz promocja dobrych praktyk w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

W ramach Fundacji działa Galeria Delfiny. Galeria od lat wspiera młodych artystów z Polski i ze Wschodu, gromadzi liderów gospodarczych, politycznych i artystów podczas wernisaży i spotkań poświęconych kulturze, sztuce i polityce. Fundacja w ramach swojej działalności zorganizowała już w tym roku kilkanaście wydarzeń w ramach tzw. „Spotkań w Galerii”. Podczas tych spotkań organizowaliśmy m.in. spotkania z autorami książek o tematyce historycznej i kulturowej, a także debaty i konferencje gospodarcze we współpracy z instytutami gospodarczymi, instytucjami pozarządowymi i publicznymi oraz czołowymi politykami.

W ramach Fundacji powołane zostały zespoły doradczo-analityczne, w szczególności pn.: „Instytut Prawo i Gospodarka”, „Instytut Wspierania Niezależności Mediów” oraz „Instytut Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”, który prowadzi portal RaportCSR.pl – jeden z najstarszych portali w Polsce zajmujących się tematyką CSR.

  • Rodzaj partnera Partnerzy konkursu
  • Strona internetowa fundacjaxbw.pl
ZAINTERESOWANY?

DOŁĄCZ DO NAS

  • TOUR HUB Sp. z o.o. : Ul. Wspólna 63B lok. 2 00-687 Warszawa NIP: 7010944321