Jarosław Kuczyński Zamek Czocha
Jarosław Kuczyński
Dyrektor Zamku Czocha
Ukończył Ekonomię oraz Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Już podczas studiów mocno związał się z Zamkiem Czocha, to właśnie tam nabierał praktyk. Szybko zorientował się, że praca w zamku to całe spektrum możliwości, dlatego postanowił zaczerpnąć wiedzy z każdej możliwej strony.

Został więc przewodnikiem, aby dobrze poznać historię obiektu oraz recepcjonistą, aby zgłębić wiedzę na temat hotelarstwa. Żywo angażował się w różne projekty dotyczące promocji zamku na różnych płaszczyznach. Wyjazdy służbowe stały się normą. Zaangażowanie Jarosława Kuczyńskiego popłaciło i okazał się najlepszym kandydatem do objęcia tymczasowego stanowiska – Pełniący Obowiązki Dyrektora Zamku Czocha w 2014 roku.

W tym czasie Kuczyński skupił się na medializacji zamku, jako hotelu oraz atrakcyjnego miejsca do spędzenia czasu. To on zapoczątkował serię festiwali, które skupiają rokrocznie tysiące turystów. Dopracował i rozpowszechnił Nocne Zwiedzania, zadbał o odpowiednią oprawę historyczną zamku, stworzył m.in. Multimedialną Salę Tortur, Gabinet Osobliwości czy Pokój Córek Gütschowa.

Kuczyński ceni sobie pracę ze specjalistami, dlatego każda dziedzina zamkowej działalności musi być dopracowana. Potrawy z zamkowej Restauracji ,,Uczta” zdobyły odznaczenie Dziedzictwa Kulinarnego, hotel zyskał pokoje tematyczne, turyści mają coraz więcej atrakcji do zobaczenia, a sam zamek skrupulatnie jest restaurowany.

W 2017 roku Jarosław Kuczyński już oficjalnie został mianowany na dyrektora Zamku Czocha. W czasie jego zarządzania Zamek otrzymał wiele nagród m.in. Certyfikat – Najlepszy Produkt Turystyczny 2019 roku, a także znalazł się na prestiżowej liście 7 Nowych Cudów Polski.

ZAINTERESOWANY?

DOŁĄCZ DO NAS

  • TOUR HUB Sp. z o.o. : Ul. Wspólna 63B lok. 2 00-687 Warszawa NIP: 7010944321