Pojedynek na Forum: jak post-industrialne miasta walczą o turystów?

Pojedynek na Forum: jak post-industrialne miasta walczą o turystów?

Jak mniej popularne do niedawna turystycznie miasta post-industrialne wykorzystały swoją szansę na drugie życie? O tym, ile znaczy promocja turystyczna Łodzi i Linzu rozmawiać będą podczas pojedynku ekspertów na VI Forum Promocji Turystycznej: Sebastian Frankenberger z Tourism Board Linz oraz Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Linz w Austrii, miasto przemysłowe, słabo do niedawna kojarzone z wypoczynkiem, omijane przez turystów. Jak zmieniło się podejście włodarzy miasta do turystyki, czym postanowili przyciągnąć gości i jak udaje się promować miasto, które nie może konkurować z innymi pod względem liczby imponujących zabytków, opowie Sebastian Frankenberger z Tourism Board Linz.

Z kolei o fenomenie popularności wśród turystów Łodzi, o tym, jak „miasto włókniarek”, bez dostępu do morza i dużej rzeki, stało się popularnym celem nie tylko turystów indywidualnych, ale i biznesowych, opowie Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

„Pojedynek” obu ekspertów będzie jednym z punktów programu trzeciej sesji podczas VI Forum Promocji Turystycznej, już 23 października w Warszawie.

Sebastian Frankenberger jest od 15 lat związany z branżą turystyczną, na co dzień pracuje jako przewodnik miejski działający na terenie przygranicznym Niemiec, Austrii i Republiki Czeskiej. Od 2015 roku prowadzi programy szkoleniowe dla pilotów turystycznych w Górnej Austrii. W pracy edukacyjnej koncentruje się na dydaktyce, a także połączeniu informacji z rozrywką.

Jest członkiem Izby Handlowej Górnej Austrii i przedstawicielem pilotów i przewodników turystycznych na poziomie międzynarodowym. Prowadzi firmy DMC – StadtLux i DonauGuides – specjalizujące się w wycieczkach szkolnych i rejsach po rzece.

Tomasz Koralewski od pracował 2016 roku nad założeniem Łódzkiej Organizacji Turystycznej, której powołanie odbyło się w marcu 2017 roku. Od tego momentu pełni funkcję Prezesa Zarządu tej Organizacji.

Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego (historia). Od 18 roku życia pilotował wycieczki zagraniczne i pracował jako wychowawca na koloniach młodzieżowych, w gastronomii i hotelach na wschodnim wybrzeżu USA. Był pracownikiem łódzkiego oddziału Polskiej Izby Turystyki (2002-2003), od początku istnienia do 2015 pracował w Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, przechodząc przez wszystkie szczeble zawodowe od wolontariusza, po zastępcę dyrektora biura.

Pracował lub był koordynatorem w projektach szkoleniowych dla branży turystycznej na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Po odejściu z ROT prowadził własną agencję eventową i marketingową VOLEO Marketing Szkolenia & Eventy.

VI Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 23 października 2019 roku w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Zarejestruj się!

Leave a Comment

Aktualności

Najnowsze wiadomości o naszych wydarzeniach i tematyce związanej z promocją turystyczną
ZAINTERESOWANY?

DOŁĄCZ DO NAS

  • TOUR HUB Sp. z o.o. : Ul. Wspólna 63B lok. 2 00-687 Warszawa NIP: 7010944321