Zimą do Chorwacji? Jak promować kierunek podróży poza sezonem

Zimą do Chorwacji? Jak promować kierunek podróży poza sezonem

Sezonowość w turystyce jest jednym z problemów, których rozwiązaniem może być umiejętna promocja. O tym, dlaczego zimą warto jechać do Chorwacji opowie podczas VI Forum Promocji Turystycznej, Agnieszka Puszczewicz – dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie.

Agnieszka Puszczewicz będzie jednym z ekspertów występujących w II sesji Forum poświęconej promocji turystyki zimowej.

Zimą turyści wyjeżdżają głównie w dwóch celach: poszusować na nartach lub wygrzać się w tropikach. A jeśli ktoś nie lubi tych zajęć? Powinien zastanowić się nad wyjazdem do Chorwacji, która zimą oferuje łagodną pogodę, świetne warunki do żeglowania, kolorowe jarmarki bożonarodzeniowe i wydarzenia kulturalne.

Agnieksza Puszczewicz opowie, jak promować zimowe wyjazdy do kraju, kojarzonego jednoznacznie z wypoczynkiem letnim.

Średnia temperatura powietrza w miesiącach zimowych wynosi od 10 stopni Celsjusza w styczniu do 12 stopni w grudniu i lutym. Za to średnia temperatura wody w tych miesiącach wynosi od 12 stopni (w lutym) do 15 (w grudniu). Zimą panuje na samym Adriatyku i w marinach dużo mniejszy tłok, zaś warunki nieco trudniejsze niż latem, sprawiają, że żeglować zimą po chorwackich wodach uwielbiają „prawdziwi żeglarze”.

Tłoku podobnego do tego, który występuje letnią porą, unikniemy również w chorwackich muzeach i galeriach oraz  w najpopularniejszych miastach: Dubrowniku, Splicie, Trogirze, Szybeniku, Puli, Zagrzebiu. Zimż organizowana jest Noc Muzeów, jest to także czas jarmarków bożonarodzeniowych (np. w Zagrzebiu) karnawału w Chorwacji (np. w Rijece).

Może więc dla tych, którzy nie lubią nart ani tropików, Chorwacja jest dobrym wyborem na zimowy urlop?

VI Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 23 października 2019 roku w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Zarejestruj się!

Leave a Comment

Aktualności

Najnowsze wiadomości o naszych wydarzeniach i tematyce związanej z promocją turystyczną
ZAINTERESOWANY?

DOŁĄCZ DO NAS

  • TOUR HUB Sp. z o.o. : Ul. Wspólna 63B lok. 2 00-687 Warszawa NIP: 7010944321