Dyrektor Instytutu Słowackiego gościem VI Forum Promocji Turystycznej

Dyrektor Instytutu Słowackiego gościem VI Forum Promocji Turystycznej

Słowacja to kraj bogaty kulturowo, dbający o swoją tożsamość i tradycję, pełen zabytków, muzeów. Jednocześnie chętnie odwiedzany przez Polaków przez cały rok. O tym, jak Słowacy promują swój kraj kulturą i dziedzictwem, opowie podczas VI Forum Promocji Turystycznej, Adrián Kromka – dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie.

Polscy turyści są drugą grupą gości zagranicznych odwiedzających Słowację. Jeździmy tam na narty, wędrować po górach, odpoczywać wuzdrowiskach i na kąpieliskach termalnych, zwiedzać zamki i miasteczka, smakowac kuchnię i wino. Coraz częściej interesujemy się wydarzeniami kulturalnymi, festiwalami, sztuką słowacką. W wielu muzeach i placówkach kulturalnych Polacy są najliczniejszą grupą turystów zagranicznych.

O tym jak Słowacy wykorzystują swój potencjał kulturalny, jak promowanie kultury pomaga promowaniu kraju, opowie nasz gość i ekspert.

Adrián Kromka jest dyrektorem Instytutu Słowackiego w Warszawie od kwietnia 2018 roku. Ten słowacki dyplomata, z wykształcenia prawnik, w przeszłości pracował w Polsce na stanowisku konsula w Konsulacie Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie.

Wcześniej piastował urząd zastępcy Burmistrza Miasta Poprad, był doradcą w Kancelarii Prezydenta Republiki Słowackiej, członkiem zespołu doradczego Ministra Sprawiedliwości RS oraz członkiem rady Słowackiego Krajowego Centrum Praw Człowieka w Bratysławie

Jak podkreśla: „Instytut Słowacki w Warszawie to instytucja dyplomatyczna, zadaniem, której jest przede wszystkim budowanie pozytywnego wizerunku Republiki Słowackiej za granicą i w ten sposób pomaganie przy osiąganiu celów zagraniczno-politycznych. Instytut Słowacki dostarcza i rozpowszechnia informacje dotyczące Słowacji z zakresu kultury, sztuki, kształcenia i edukacji, informuje o możliwościach współpracy ekonomicznej, prezentuje regiony słowackie i turystykę na Słowacji.”

Adrián Kromka będzie jednym z ekspertów VI Forum Promocji Turystycznej, wystąpi w sesji „Marketing miejsc w turystyce”.

VI Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 23 października w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Zarejestruj się!

Leave a Comment

Aktualności

Najnowsze wiadomości o naszych wydarzeniach i tematyce związanej z promocją turystyczną
ZAINTERESOWANY?

DOŁĄCZ DO NAS

  • TOUR HUB Sp. z o.o. : Ul. Wspólna 63B lok. 2 00-687 Warszawa NIP: 7010944321