Nowa odsłona MerlinX – poznaj ją na Forum Promocji Turystycznej

Nowa odsłona MerlinX – poznaj ją na Forum Promocji Turystycznej

Najbardziej popularny polski system rezerwacyjny dla agentów i touroperatorów przeszedł ostatnio poważną przebudowę. Czego mogą się spodziewać użytkownicy po nowej odsłonie MerlinX? O nowych możliwościach narzędzia opowie jego twórca, Tomasz Berdowski, 10 kwietnia na V Forum Promocji Turystycznej.

MerlinX jest systemem rezerwacyjnym i wszechstronną porównywarką ofert wspierającą potrzeby rynku turystycznego. To firma z Wrocławia – tam powstała i w tym mieście ma siedzibę. 35 osobowy zespół pracuje nad tym, aby rozwijać i utrzymywać system MerlinX oraz gotowy portal Vacations CMS. Podczas V Forum Promocji Turystycznej dowiemy się, co nowego przygotowali dla użytkowników twórcy MerlinX.

Z firmą 2500 biur podróży, wszystkie największe portale zajmujące się sprzedażą wycieczek oraz 80 touroperatorów. Rocznie przez nasz system przechodzi blisko 2 miliony transakcji i obsługiwanych jest około 800 wyszukań na sekundę.

Marka MerlinX rozwinęła skrzydła w 2001 roku. Pomysł stworzenia porównywarki był jak na tamte czasy na polskim rynku bardzo nowatorski. Jednocześnie budził kontrowersje, ponieważ żaden organizator turystyki nie chciał dołączyć do systemu. Jedynie Neckermann, Itaka, Tui, Sindbad i Sun&Fun wspierali nasze pomysły i byli otwarci na współpracę. W późniejszym czasie do MerlinX dołączył Grecos, Alfa Star i Exim, a więc firma skupiła wokół siebie największych specjalistów od organizacji turystyki.

Tomasz Berdowski to założyciel, prezes i manager firmy MerlinX – Elektroniczne Systemy Sprzedaży Sp. z o. o., znanej na polskim rynku jako marka sygnująca popularny system rezerwacyjny i porównywarkę cen. Pionier wielu rozwiązań technologicznych spełniających wymagania nowoczesnych biur podróży, związany z branżą turystyczną od 26 lat. Wieloletnie doświadczenie we wczesnych etapach kariery zawodowej zdobywał jako programista w niemieckich firmach specjalizujących się w turystyce.

W roku 1994 założył firmę Victor GmbH, która stworzyła profesjonalne oprogramowanie dla polskich i niemieckich touroperatorów organizujących wycieczki lotnicze, autokarowe i z dojazdem własnym. Dzięki sukcesowi produktu zdobył szerokie doświadczenie w różnych obszarach turystyki, które w roku 2001 zaowocowało powstaniem firmy Elektroniczne Systemy Sprzedaży Sp. z o.o. rozpoznawalnej dzięki marce MerlinX – pierwszemu na rynku wielofunkcyjnemu systemowi rezerwacyjnemu i porównywarce ofert turystycznych. 

Na V Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 10 kwietnia do Wrocławia. W tym roku wydarzenie odbędzie się w wyjątkowym miejscu – Hydropolis, czyli Centrum Wiedzy o Wodzie.

Leave a Comment

Aktualności

Najnowsze wiadomości o naszych wydarzeniach i tematyce związanej z promocją turystyczną
ZAINTERESOWANY?

DOŁĄCZ DO NAS

  • TOUR HUB Sp. z o.o. : Ul. Wspólna 63B lok. 2 00-687 Warszawa NIP: 7010944321