Miejscowości nadmorskie w Polsce – ile zależy od promocji?

Miejscowości nadmorskie w Polsce – ile zależy od promocji?

Różne sposoby promocji miejscowości położonych nad Bałtykiem będą tematem jednego z „pojedynków” podczas V Forum Promocji Turystycznej. Staną do niego przedstawiciele Darłowa i Krynicy Morskiej.

Czy miejscowości nadmorskie w Polsce w równomierny sposób wykorzystują swoje walory w działaniach promocyjnych? Co zrobić, by nie poprzestać wyłącznie na zyskach z wysokiego sezonu turystycznego i cieszyć się popularnością przez cały rok? Jak radzą sobie miejscowości z województwa pomorskiego, a jak te z zachodniopomorskiego? Te i inne pytania zada redakcja portalu WaszaTurystyka.pl uczestnikom jednego z pojedynków podczas V Forum Promocji Turystycznej,

Darłowo reprezentował będzie Jarosław Lichacy, Krynicę Morską – Adrian Bogusłowicz.

Adrian Bogusłowicz jest prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej w Krynicy Morskiej. Ukończył kierunek o profilu turystycznym na WSTiH w Gdańsku, zawodowo związany jest z Krynicą Morską, gdzie od kilkunastu lat udziela się też społecznie i działa na rzecz promocji całego regionu. Karierę w turystyce zaczynał w 1996 r. w biurze podróży w Elblągu, gdzie zajmował się sprzedażą agencyjną i organizacją kolonii i wycieczek szkolnych. Od 1998 r. jest związany zawodowo z Mierzeją Wiślaną, którą promuje na portalu www.mierzeja.pl.

Od 2001 roku do dziś prowadzi Centrum Informacyjno-Turystyczne w Krynicy Morskiej oraz biuro wynajmu Nadmorskich Pokoi i Apartamentów w Krynicy Morskiej. W 2011 r. został współtwórcą i współwłaścicielem restauracji „Nadmorska” w Krynicy Morskiej. Od 2012 r. do dziś prowadzi też Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Krynicy Morskiej – Piaski.

Prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej w Krynicy Morskiej został w 2004 r. i funkcję tę pełni do dziś. W ramach działalności społecznej udziela się też w Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, gdzie od 2008 r. był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, a od 2010 r. członkiem zarządu.

Jarosław Lichacy od 2012 jest roku prezesem zarządu Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej a od 2017 roku – prezesem zarządu Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych.

Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni oraz wydział towaroznawstwa i przedsiębiorczości, na kierunku: Organizacja Usług Turystyczno-Hotelarskich na Uniwersytecie w Białymstoku. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu obronił pracę doktorską: Funkcja gospodarcza turystyki w działalności samorządu terytorialnego i organizacji turystycznych w Polsce (na przykładzie Pomorza).

Był m.in. członkiem zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej “Gospodarstwa Gościnne”. Jest prezesem Bałtyckiego Stowarzyszenia Agroturystycznych, pracuje w biurze promocji powiatu w starostwie powiatowym w Sławnie.

Na V Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 10 kwietnia do Wrocławia. W tym roku wydarzenie odbędzie się w wyjątkowym miejscu – Hydropolis, czyli Centrum Wiedzy o Wodzie.

Leave a Comment

Aktualności

Najnowsze wiadomości o naszych wydarzeniach i tematyce związanej z promocją turystyczną
ZAINTERESOWANY?

DOŁĄCZ DO NAS

  • TOUR HUB Sp. z o.o. : Ul. Wspólna 63B lok. 2 00-687 Warszawa NIP: 7010944321