Dwie pętle wodne, jeden cel – promocja

Dwie pętle wodne, jeden cel – promocja

Jak skutecznie promować turystykę wodną? Czy szlak wodny to tylko woda i mariny? Jak zachęcić wodniaków do zwiedzania okolic szlaku wodnego? Jak skuteczniej wykorzystać potencjał wielkich szlaków żeglarskich? To tylko niektóre pytania, które padną podczas pojedynku ekspertów podczas V Forum Promocji Turystycznej w Hydropolis we Wrocławiu.

Dyskutować będą Tomasz Wiktor, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Michał Górski, prezes Spółki Pętla Żuławska.

Szlak wodny to rzeki, kanały, jeziora, zalewy. To infrastruktura: śluzy, pomosty, mariny, miejsca noclegowe. Ale także punkty informacji, drogi dojazdowe do miejsc cumowania. Jak promowane są dwie pętle żeglarskie, kto jest ważniejszy – kajakarze czy żeglarze i motorowdniacy? Jak zachęcić wodniaków, by oddalili się na kilka kilometrów do wody, by odwiedzić ciekawe miejsca? Ile trwa sezon turystyczny na szlaku wodnym? Jak przebiega współpraca promocyjna między lokalnymi organizacjami turystycznymi a zarządcą szlaku? Jak można uatrakcyjnić szlak wodny?

Prezes Spółki Pętla Żuławska Michał Górski to pełnomocnik Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza ds. Samorządów, samorządowiec, doradca biznesowy. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej (Wydział Elektryczny) i instruktorem siatkówki.

Ukończył m.in. kurs zarządzania małą firmą, szkolenie o zasadach tworzenia samorządu gospodarczego w krajach Unii Europejskiej w Brukseli, szkolenie w zakresie członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa, kurs zarządzania w warunkach rozwoju zrównoważonego w Hamburgu, szkolenie w zakresie budowania marki turystycznej organizowane przez POT.

Pełnił m.in. funkcję prezesa Fundacji Agencja Rozwoju Regionalnego w Gdańsku, dyrektora Bałtyckiego Instytutu Gmin w Gdańsku – Oddziału Fundacji Promocji Gmin Polskich w Warszawie, regionalnego przedstawiciela Instytutu Badań nad Demokracja i Przedsiębiorstwem Prywatnym w programie „Regionalny Monitoring Swobody Działalności gospodarczej”, pełnomocnika i członka zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza w Gdańsku, dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. 

Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Tomasz Wiktor jest też prezesem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej od 2004 roku. Inicjator przywrócenia Wielkiej Pętli Wielkopolski turystyce wodnej i współinicjator powstania na niej infrastruktury wodniackiej.

Koordynator projektów europejskich promujących Wielką Pętlę. Uczestnik licznych konferencji i targów międzynarodowych o tematyce wodniackiej, współorganizator imprez sportowych światowej i europejskiej rangi na torze regatowym Malta w Poznaniu. Zainteresowania wodniackie – żeglarstwo, płetwonurek z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Entuzjasta turystyki kajakowej i rowerowej. 

Dyrektorem Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego jest od początku jego powstania.

Na V Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 10 kwietnia do Wrocławia. W tym roku wydarzenie odbędzie się w wyjątkowym miejscu – Hydropolis, czyli Centrum Wiedzy o Wodzie.

Leave a Comment

Aktualności

Najnowsze wiadomości o naszych wydarzeniach i tematyce związanej z promocją turystyczną
ZAINTERESOWANY?

DOŁĄCZ DO NAS

  • TOUR HUB Sp. z o.o. : Ul. Wspólna 63B lok. 2 00-687 Warszawa NIP: 7010944321